Doskonalenie zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy

W ramach projektu „Doskonalenie zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy” realizowanego  przez Fundację Forum inicjatyw Rozwojowych  w partnerstwie  z Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem,  8 grup uczniów reprezentujących  4 koła naukowe otrzymało wsparcie w formie wyjazdów na targi branżowe, w celu poznania najnowszych technologii związanych z nauczanym zawodem, a co za tym idzie uzyskania dodatkowej wiedzy z zakresu kompetencji zawodowych.

Uczniowie reprezentujący koło naukowe Logistyka wzięli udział w Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki TransLogistica Jobs, które odbyły się 7.11.2018r w Warszawie oraz w Międzynarodowych Targach  Transportu, Spedycji  i  Logistyki w Nadarzynie k. Warszawy w dniu 15.03.2019 r. Były to największe w  Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką.

Uczniowie z koła Młodego Mleczarza  oraz koła Analityka Żywności i Usług Gastronomicznych wzięli udział w XXVII Targach Mleczarskich MLEKO-EXPO 2018r, które odbyły się w dniach 14 i 15.11.2018r. w Warszawie. Targi objęte były patronatem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą czołowych polskich spółdzielni mleczarskich.

W najbliższym czasie,  tj. 9-10. 04.2019r planowany jest wyjazd uczniów z koła Analityka Żywności  i Usług Gastronomicznych na czwartą edycję targów Mazury HoReCa, które odbędą się w Ostródzie.  Mazury HoReca to cieszące się dużą popularnością wydarzenie, gromadzące wystawców z branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej, cukierniczej i piekarskiej. Mocnym punktem Mazury HoReCa są prestiżowe konkursy kulinarne. Podczas tegorocznej edycji odbędą się takie konkursy jak „Green Box Challenge”, „Drób na Polskim Stole”, „Gęsina w Restauracji”. W ramach targów uczniowie będą mogli także  wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach.

 

zobacz:

http://lomza.naszemiasto.pl/artykul/lomza-skorzystali-z-szansy-na-lepsze-jutro-zdjecia,5046847,artgal,t,id,tm.html 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/166973

-----------------------------------------------

Możliwość komentowania została wyłączona.